Czy warto uczyć się gry na pianinie? 5 powodów!

czy warto uczyć się grać na pianinie
Dobra zabawa, przyjemność z muzykowania… a może coś więcej? Sprawdź, dlaczego warto uczyć się gry na pianinie! Nauka gry na instrumencie to trudne zadanie, ale też wielka satysfakcja.

Spis treści:

Rozwój umysłu i pamięci

Zawsze nauka nowych umiejętności niesie ze sobą korzyść dla całego umysłu i wszystkich zdolności poznawczych – takich jak pamięć, czy koncentracja. Gra na pianinie jest szczególnie rozwijająca, ponieważ jest zbiorem wielu różnych umiejętności – jednocześnie kształcisz słuch, uniezależniasz pracę obu rąk, rozwijasz poczucie rytmu, czytasz nuty i poznajesz zawiłości świata muzyki.

Poprawa zdolności manualnych

Gra na pianinie wymaga sprawności. Wraz z muzycznym rozwojem uwrażliwiasz też palce, uczysz się nimi precyzyjnie poruszać i panować nad ich siłą nacisku.

Redukcja stresu

Już samo słuchanie muzyki ma działanie kojące nerwy. Podobnie jest, gdy to Ty tworzysz lub uczysz się odtwarzać ulubione melodie.

czy warto uczyć się grać na pianinie

Rozrywka i przyjemność

Wśród licznych zalet nauki gry na pianinie (także przez dorosłych) nie można zapominać o być może najważniejszej – przyjemności! Warto uczyć się grać na pianinie, bo to po prostu świetna zabawa. Możesz odkryć zupełnie nowy świat i nowe formy wyrażania siebie. Możesz uczyć się grać ulubione piosenki, a nawet tworzyć własne aranżacje. 

Rozkwit kreatywności

Wchodząc w świat muzyki i ucząc się grać na pianinie, otrzymujesz zupełnie nowy wachlarz możliwości. Kombinuj z dźwiękami, sposobami gry, poznawaj nowe rozwiązania i szlifuj umiejętności. Dzięki temu będziesz mógł tworzyć nowe, zupełnie wyjątkowe wykonania melodii.

Czy warto uczyć się gry na pianinie? Darmowy kurs dla początkujących

warto uczyć się gry na pianinie

Nie ma wątpliwości, że nauka gry na pianinie przynosi wiele dobrego. Nie ma więc na co czekać! Pamiętaj, że możesz skorzystać z mojego zupełnie darmowego kursu gry na pianinie dla początkujących. Do zobaczenia na lekcji on-line!

Darek
Darek

Twórca największego kanału edukacyjno-muzycznego na pianino na Youtube w Polsce. Prowadzi także sklep Nuty od Darka oraz prowadzi kursy gry na instrumentach.

Copyright © Dariusz Kendzior