Dlaczego warto uczyć się grać na pianinie ONLINE?

czy warto uczyć się gry na pianinie online
W tym artykule zmierzę się z kilkoma mitami na temat samodzielnej nauki gry na pianinie i odpowiem na pytanie dlaczego warto uczyć się grać na pianinie online – a z pewnością mogę potwierdzić, że warto!

Spis treści:

W tym artykule zmierzę się z kilkoma mitami na temat samodzielnej nauki gry na pianinie i odpowiem na pytanie dlaczego warto uczyć się grać na pianinie online – a z pewnością mogę potwierdzić, że warto!

Po co uczyć się grać na instrumencie?

Nauka gry na instrumencie ma wiele zalet – rozwijasz słuch, poczucie rytmu, a nawet… swój mózg! 🧠 Zadania takie jak asynchroniczna gra rąk to paliwo dla rozwoju naszego umysłu.

Gra na klawiszach – czy to na fortepianie, pianinie, czy keyboardzie – jest bardzo wdzięczna. To instrument o wielu możliwościach, ale także dość zrozumiałym mechanizmie działania. Dzięki temu szybko będziesz w stanie nauczyć się swoich ulubionych melodii.

Czy można nauczyć się grać na pianinie online?

Można! I bardzo Cię do tego zachęcam. Łączenie się online z nauczycielem gry (takim jak ja 🙂 ) ma wiele zalet:

  • nie musisz ograniczać się do poszukiwania nauczyciela w miejscu zamieszkania,
  • masz większą swobodę co do organizacji lekcji,
  • nauczyciel będzie mógł nadzorować Twój rozwój, korygować błędy i przygotowywać odpowiednie ćwiczenia i utwory do Twojego aktualnego poziomu.

Jak wygląda nauka gry na pianinie online?

Lekcje gry na pianinie online wyglądają podobnie, jak tradycyjne lekcje. Jedyną rożnicą jest to, że nauczyciel obserwuje i słucha Cię za pośrednictwem internetu.

Nauczyciel gry dobierze dla Ciebie ćwiczenia i utwory do gry, pomoże Ci się ich nauczyć i będzie na bieżąco korygował błędy (np. błędne ułożenie dłoni na klawiaturze).

Dlaczego warto uczyć się graćcna pianinie ONLINE?

DARMOWY kurs gry na pianinie

Jeśli chcesz się nauczyć gry na pianinie ZA DARMO i poprzez Internet – mam dla Ciebie rozwiązanie doskonałe. Koniecznie dołącz do mojego darmowego minikursu „Pianino od zera” i zacznij spełniać swoje marzenia o graniu!

Jeżeli już potrafisz grać – nuty do popularnych piosenek (także w wersji dla początkujących) znajdziesz w moim sklepie Nuty od Darka!

Darek
Darek

Twórca największego kanału edukacyjno-muzycznego na pianino na Youtube w Polsce. Prowadzi także sklep Nuty od Darka oraz prowadzi kursy gry na instrumentach.

Copyright © Dariusz Kendzior