❗ NAUKA AKORDÓW 🎹 (OD ZERA!) (cz. 3)

★ CZĘŚĆ III: pierwsza piosenka – „Hallelujah” (L. Cohen) ★ Witaj w kolejnej części Nauki akordów od zera. Poznaliśmy już wszystkie niezbędne teoretyczne podstawy i wiemy, jak grać akordy. Możemy więc przejść do nauki utworu, w którym wykorzystamy nabytą wiedzę i umiejętności w praktyce. Nasza pierwsza piosenka z akordów to „Hallelujah” Leonarda Cohena – popularny… Czytaj dalej ❗ NAUKA AKORDÓW 🎹 (OD ZERA!) (cz. 3)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Teoria

❗ NAUKA AKORDÓW 🎹 (OD ZERA!) (cz. 2)

★ CZĘŚĆ II: ćwiczenia, przewroty ★ Witam Cię w drugiej części Nauki akordów od zera! Skoro teoretyczne podstawy mamy już za sobą, przyszedł czas na pierwsze ćwiczenia akordowe. Na początek skupmy się na trójdźwiękach, które możemy utworzyć tylko na białych klawiszach. Będziemy grali według następującego schematu (zaczynając od C) – pierwszy dźwięk akordu (pryma), drugi… Czytaj dalej ❗ NAUKA AKORDÓW 🎹 (OD ZERA!) (cz. 2)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Teoria

❗ NAUKA AKORDÓW 🎹 (OD ZERA!) (cz. 1)

★ CZĘŚĆ I: interwały, trójdźwięki, 4 typy akordów, nazewnictwo ★ Co to są akordy? Określa się tak współbrzmienie co najmniej dwóch różnych dźwięków. Można zatem stwierdzić, że już przez samo bezładne położenie przedramienia na klawiaturze fortepianu wybrzmi nam jakiś akord. Dziś jednak będą interesowały nas tylko trójdźwięki, czyli, jak sama nazwa wskazuje, współbrzmienia oparte na… Czytaj dalej ❗ NAUKA AKORDÓW 🎹 (OD ZERA!) (cz. 1)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Teoria

🏃‍♂️ NAJSZYBSZY SPOSÓB NA NAUCZENIE SIĘ NUT 🎶 (w kilka minut!)

Czy nauka nut na pięciolinii zawsze wydawała Ci się zbyt skomplikowana, a odczytywanie zapisu nutowego było dla Ciebie czarną magią? Możesz porzucić te obawy – to jest prostsze niż myślisz! Spójrz, oto pięciolinia: Jak sama nazwa wskazuje, mamy na niej pięć linii. Ponumerujmy je zatem. Ale to nie wszystko – została nam jeszcze przestrzeń pomiędzy… Czytaj dalej 🏃‍♂️ NAJSZYBSZY SPOSÓB NA NAUCZENIE SIĘ NUT 🎶 (w kilka minut!)

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Teoria